• Kategorie
  • Szukaj
  • Farby akrylowe metaliczne do decoupage

Chcesz wzbogacić swój projekt o metaliczny połysk? A może nadać mu wrażenie antycznego i cennego? Farby akrylowe metaliczne będą idealnym rozwiązaniem. Nadają eleganckiego połysku projektom artystycznym i są przeznaczone do nakładania na różne powierzchnie takie jak papier, tektura, drewno, czy metal. Wiele z nich sprawdzi się również do stosowania na tkaniny.

Metaliczne farby akrylowe to jedne z najbardziej wszechstronnych, a zarazem najmniej toksycznych mediów. Tworzone na bazie wody i żywicy akrylowej, zapewniają stosunkowo szybkie schnięcie i nadają się do używania w różnych technikach hobbystycznych, np. decoupage. Co ciekawe, ze względu na tworzenie na bazie wody, kolory ulegają mieszaniu dopóki farba jest mokra. Za to już po zaschnięciu tworzą wodoodporną, wytrzymałą i elastyczną powierzchnię.

Farba metaliczna akrylowa: zastosowanie i właściwości

W przypadku farb akrylowych metalicznych możemy spodziewać się dobrego krycia i braku składników, które byłyby szkodliwe dla zdrowia. Akryle sprawdzają się do malowania drewna, gipsu, tkanin, kamienia, plastiku, papieru, oraz szkła i metalu. Mimo niskiej ceny są trwałe, nie blakną i nie kruszeją. Dzięki temu zyskujemy pewność, że utworzona praca przetrwa wiele kolejnych lat.

Oczywiście nie każda farba metaliczna akrylowa będzie mieć taką samą zawartość wody w składzie. Poszczególne produkty mogą mieć różne konsystencje, a w zależności o zawartości pigmentu i żywicy akrylowej, również nieco inne krycie. Dostępne są więc farby kryjące, półprzezroczyste, oraz transparentne. Informacje na ten temat znajdziesz w opisie lub na opakowaniu konkretnego produktu.

Farby akrylowe metaliczne w sklepie Studio75. Jak wybrać odpowiednią?

Polecamy czytać opisy naszych produktów – udostępniamy w nich wszystkie najważniejsze informacje. Farby akrylowe metaliczne można nakładać pędzlem, gąbką do nadania metalicznego akcentu, a także istnieje możliwość ich mieszania. Zależnie od rodzaju, farba może dawać diamentowy połysk lub subtelny, aksamitny blask. Produkty różnią się też pod kątem intensywności koloru oraz zaleceniami dotyczącymi nakładania odpowiedniej ilości warstw.