Zapraszamy na cykl krótkich artykułów o scrapbookingu. Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszą pasją, wiedzą i doświadczeniem w eksperymentowaniu z papierem, bo to właśnie on jest powodem całego twórczego zamieszania w tej technice. Dowiesz się od nas, co to jest scrapbooking, od czego zacząć tę bardzo wciągającą przygodę i skąd czerpać inspiracje. Poznasz profesjonalne materiały i narzędzia do scrapbookingu oraz miejsce, gdzie można je kupić z dodatkowym bonusem, a jakże!

SCRAPBOOKING CO TO - KROK PO KROKU ODKRYWAJ Z NAMI RADOŚĆ TWORZENIA!

I wreszcie, zupełnie przypadkiem przecież i wcale niezamierzenie, pobudzimy Twoją kreatywność, abyś przy osobistym biurku, stole, stoliku (kto co woli, czy też posiada) stworzył/ła absolutnie niepowtarzalny (w końcu Twój własny) drobiazg… satysfakcja gwarantowana!
A później to już przepadniesz w bezkresie swoich nieodkrytych dotąd możliwości… bo czyż nie jest cudownie ozdobić dom własnoręcznie wykonaną dekoracją? Obdarować kogoś bliskiego wyłącznie dla niego przygotowywanym notesem? Zatrzymać ulotne momenty w niezwykłym albumie, tworzonym od podstaw według własnego klucza? Wykonać zaproszenie na swój własny ślub czy komunię chrześniaka? 
Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy. Dzięki  scrapbookingowi możemy celebrować je w sposób szczególny, znacznie wykraczający poza ogólnie dostępną komercję. A ile przy tym radości tworzenia, tego nie da się ująć w żadne słowa!

 

SCRAPBOOKING - KROK PIERWSZY - SPÓJRZ NA TO INACZEJ!

Zapewne posiadasz w pamięci telefonu, czy też na dysku komputera, masę zdjęć, które czekają na wywołanie? O części z nich może już zupełnie zapomniałaś/eś?

Czy nie zdarzyło Ci się przypadkiem odłożyć gdzieś na półkę fajnego guzika ze starej bluzki, wstążki z tego jedynego bukietu, czy biletu z niezwykłego koncertu…? 

A gdyby tak wyjąć ten bilet i przykleić go w centralnej części kartki?
Dołączyć zdjęcie, krótki lub długi opis, jakieś ścinki z gazet, może kolorowy papier? A później gotową pracę potraktować jako część albumu o podróżach?Krótka radosna chwila Twojej rzeczywistości otrzymuje piękną oprawę i zostaje
w pamięci na dłużej. W dodatku możesz się nią dzielić z innymi… i tylko tyle. I aż tyle.

SCRAPBOOKING - NA CZYM POLEGA

Cała filozofia scrapbookingu. Scrap (ścinek, kawałek, wycinek) + book (książka), czyli książka ze skrawkami (naszej rzeczywistości – tak sobie zawsze do powiadam ;))
Scrapbooking jest zatem sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów, chociaż aktualnie nie ogranicza się tylko do tego. Scraperki prześcigają się w pomysłach odnośnie jego form, realizując takie projekty jak:  zaproszenia, kartki okolicznościowe, notesy, pudełka, exploding box pamiętniki czy też dekoracje domowe… nie ma tutaj sztywnych reguł i zasad. Wygląd Twojej pracy zależy wyłącznie od Ciebie, od Twojej wizji, wyobraźni i kreatywności.
No i zapewne od materiałów, które posiadasz, ale o tym wkrótce. Tymczasem spójrz na swoje otoczenie nieco inaczej niż zwykle, tak, tak, zajrzyj do szuflady:) testuj różne rozwiązania, sprawdzaj, działaj i baw się przy tym znakomicie.

Infografika - co to jest scrapbooking

SCRAPBOOKING - CO POTRZEBUJESZ NA POCZĄTEK?