Jak Nakładać Papier Ryżowy ?

Papier ryżowy do decoupage to niezwykły materiał, który może nadać Twoim projektom decoupage wyjątkowego efektu dekoracyjnego. Dzięki swojej delikatnej fakturze i transparentności oraz nadrukowanym różnorodnym motywom papier ryżowy tworzy piękne wzory na powierzchniach różnych przedmiotów. Może być używany do ozdabiania mebli, ramek na zdjęcia, pudełek , skrzynek, bombek i jaj. 

Biała baza pod papier ryżowy

Aby uzyskać najlepsze rezultaty przy klejeniu papieru ryżowego za pomocą techniki decoupage, zaleca się nakładanie białej farby lub gesso na powierzchnię przed przyklejeniem papieru. Papier ryżowy po nałożeniu i wyschnięciu robi się przezroczysty lub półprzezroczysty . Biała baza zapewnia równomierny kolor tła oraz sprawia że motyw jest widoczny. Dodatkowo chroni ona również  przed prześwitującymi elementami spod papieru ryżowego.

Szybkie i proste zastosowanie 

Klejenie papieru ryżowego za pomocą kleju do decoupage jest bardzo łatwe i szybkie w wykonaniu. Wystarczy nanieść cienką warstwę farby lub gesso na powierzchnię za pomocą pędzla lub wałka malarskiego. Następnie należy delikatnie przyłożyć papier ryżowy i wygładzić go, usuwając ewentualne pęcherze powietrza. Po wyschnięciu możesz kontynuować swoje projektowanie, dodając kolejne warstwy farby lub lakieru do zabezpieczenia i wykończenia.
Szybki sposób na przyklejenie papieru ryżowego:

 1. Pomaluj dekorowaną powierzchnię na biało farbą akrylową. Poczekaj aż wyschhnie lub wysusz.

 2.  Nałóż warstwę klejuza pomocą miękkiego pędzla na przedmiot, który chcesz udekorować.Następnie delikatnie połóż papier ryżowy na powierzchni, którą pokryłeś klejem.

 3. Teraz, aby zagwarantować równomierne i gładkie przyklejenie, nałóż dodatkową warstwę kleju na papier ryżowy. Rozpocznij od środka i delikatnie rozprowadź klej na zewnątrz, aby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza i zapewnić, że papier dobrze przylega do powierzchni.

 4. Jeśli zauważysz, że coś poszło nie tak lub musisz dostosować położenie papieru, pamiętaj, że papier ryżowy można zdjąć i ponownie przykleić, o ile klej jest nadal wilgotny. Zrób to przed nałożeniem drugiej warstwy kleju!

  Wskazówka:
  Jeśli masz do czynienia z obłą powierzchnią (bombka, meadalion itp) lub potrzebujesz dostosować papier ryżowy do kształtu przedmiotu, możesz również delikatnie naderwać papier ryżowy w kilku miejscach, przed jego przyklejeniem. To ułatwi naklejenie papieru i papier lepiej dostosuje się do kształtu przedmiotu.


  Papier ryżowy do decoupage jest doskonały zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych osób zajmujących się decoupage

  Wykorzystaj swoją kreatywność i twórz projekty decoupage

  Papier ryżowy daje nieograniczone możliwości twórcze. Możesz go stosować na różnych powierzchniach i łączyć z innymi technikami decoupage takimi jak złocenia czy popularne spękania dwuskładnikowe. Dodatkowo, możesz malować po nim farbami akrylowymi i nakładać farby lub pasty strukturalne przez szablony lub używać mediów strukturalnych, aby stworzyć unikalny efekt tekstury. Twórz oryginalne dekoracje do domu lub personalizuj prezenty dla bliskich - wszystko jest możliwe dzięki papierowi ryżowemu w połączeniu z odpowiednią bazą!

  Sprawdź naszę papiery ryżowe do decoupage: 
  Decoupage sklep  Dziurkacze ozdobne   Papiery do scrapbookingu  

  Papier ryżowy  Scrapbooking sklep   

  Papier Ryżowy Boże Narodzenie   Papier Ryżowy Decoupage Kwiaty

  Papier Ryżowy Wielkanoc