• Kategorie
  • Szukaj
  • Materiały i akcesoria do scrapbookingu

Scrapbooking stanowi sztukę własnoręcznego dekorowania - najczęściej albumów, czy kartek okolicznościowych. Jednak scrapbooking nie ma ograniczeń, możemy stworzyć z użyciem tej techniki wiele ciekawych projektów.

Scrapbooking to technika zdobienia albumów na zdjęcia, kartek okolicznościowych na każdą okazję i innych projektów przy użyciu papieru do scrapbookingu.

W naszym sklepie internetowym Studio75 znajdziesz szeroki wybór papierów i albumów do scrapbookingu,  baz albumowych, notesowych, pudełek exploding box i baz do kartek oraz pudełek na kartki. Powodzeniem cieszy się papier do scrapbookingu o tematyce dziecięcej, papiery ślubne, papiery w stylu vintage.

Poza papierami do scrapbookingu potrzebujesz dobrej jakości nożyczek i kleju, które znajdziesz w dziale narzędzia.

Wymienione produkty stanowią podstawy tworzenia w technice scrapbookingu, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Scrapbooking przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych około 14 lat temu czyli w 2006 roku. 

Sporym zainteresowaniem wśród ozdób do scrapbookingu cieszą się  oraz tekturki czyli wycięte w tekturze elementy ozdobne, zwane także scrapkami lub wycinankami z tektury. 

W sklepie internetowym Studio75 oferujemy tekturki na różne okazje, podzielone one zostały na odpowiednie kategorie tematyczne w zależności od okazji. 

Wśród dodatków kreatywnych znajdziemy kwiaty z papieru, perełki do naklejania, szablony do nanoszenia wzorów, ćwieki, wstążki i koronki.

Spośród narzędzi do scrapobookingu  wymienić należy trymery do cięcia papieru, bigówki do zaginania papieru, dziurkacze ozdobne oraz wykrojniki  do papieru i maszynki do wycinania wykrojnikami. 

Scrapbooking - Geneza

Scrapbooking narodził się na przełomie XV i XVI wieku w Anglii. Przez wiele lat ewoluował i przyjmował różne formy. Początkowo stanowił zbiór informacji, ozdobnych kartek, przepisów, czy cytatów. Przywędrował do Polski początkiem XXI wieku. Obecnie asortyment do scrapbookingu jest niezwykle szeroki, a każdy zainteresowany tematem znajdzie ciekawe gadżety dla siebie. Wiele blogerek prezentuje swoje prace, które mogą stanowić początkową inspirację.

Szczególnie często spotykamy metodę scrapbookingu na zaproszeniach ślubnych, komunijnych lub kartkach urodzinowych i imieninowych. Scrapbooking daje nam nieograniczone możliwości, aby przygotować dla bliskiej nam osoby spersonalizowany prezent. Bardziej wprawione dłonie poradzą sobie z przygotowaniem dekorowanego albumu, a być może obszernej książki wspomnień. Ciekawym pomysłem jest także stworzenie ramki na zdjęcie.

Materiały do scrapbookingu - Jak rozpocząć przygodę?

Aby rozpocząć swoją przygodę będziesz potrzebować kilku niezbędnych przyborów. Podstawą będzie zakup specjalnego papieru do scrapbookingu, ponieważ od jego jakości będzie zależeć efekt końcowy naszego projektu. Papier ten jest bezkwasowy i nie zawiera ligniny. Te dwa czynniki wpływają na przedłużenie trwałości tego tworzywa. W naszym sklepie dostępne są różne wymiary i grubości papieru do scrapbookingu.

Jeśli chcesz stworzyć pamiątkową książkę, sprawdź jakie albumy do scrapbookingu znajdują się w naszej ofercie. Posiadamy także szeroki wybór gotowych baz albumowych, o różnych wymiarach i kształtach, które możesz dekorować od podstaw.

Jakie akcesoria będą niezbędne, by stworzyć autorski album lub kartkę okolicznościową? Z pewnością przydadzą się ostre nożyczki do papieru, a także takie z różnymi ostrzami. Zainwestuj w dobrej jakości klej. Niezbędny może okazać się trymer do cięcia papieru, wykrojniki i ozdobne dziurkacze.

Jako dodatków do scrapbookingu możesz użyć wszelkich dodatków, którymi dysponujesz w domu. Natomiast w naszym sklepie znajdziesz wiele propozycji gotowych już ozdób, koronek, cekinów, perełek, czy wstążek. Tekturki dostępne w naszym sklepie podzielone są na kategorie o różnej tematyce - dziecięcej, ślubnej, czy kwiatowej. Przydać się mogą pisaki, kolorowe długopisy, być może również farbki.

Scrapbooking - sprawdź naszą ofertę!

Nasz sklep Studio75 posiada w swojej ofercie wszystkie potrzebne akcesoria do podjęcia techniki scrapbookingu. Szeroki wybór papierów, baz albumowych, notesowych, baz kartek okolicznościowych - to wszystko znajdziecie u nas.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze scrapbookingiem - najprościej będzie rozpocząć od tworzenia spersonalizowanych kartek okolicznościowych. Koniecznie uzbrój się w cierpliwość. Twórz, baw się różnymi technikami, nie bój się dokonywać niecodziennych połączeń. Dzięki temu rozwijasz swoją kreatywność i możesz przenieść swoje myśli i uczucia na zewnątrz w wybrany przez Ciebie sposób.

Zapraszamy do lektury naszego artykuły na temat scrapbookingu pt. Scrapbooking co to

  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.