• Techniki Decoupage

Decoupage to technika zdobienia przedmiotów, której najważniejszym elementem tej techniki jest naklejanie wzorów lub motywów z papieru i serwetek  lub innego materiału na powierzchnię.
Wzór nakładany jest na powierzchniach takich jak drewno, szkło, ceramika, metal czy plastik.
Istnieje wiele różnych technik w ramach decoupage, które pozwalają na uzyskanie różnorodnych efektów. Oto kilka popularnych technik stosowanych w decoupage:

Tradycyjny Decoupage: To podstawowa technika, polegająca na naklejaniu wybranych motywów z papieru na powierzchnię przy użyciu kleju do decoupage. Następnie nakładana jest warstwa lakieru na całą powierzchnię, aby zabezpieczyć i wygładzić projekt. 

Spękania Decoupage: Ta technika polega na zastosowaniu specjalnego preparatu do decoupage, który po wyschnięciu powoduje efekt spękanej powierzchni, co nadaje projektowi rustykalny wygląd.

Decoupage na Tkaninie: Choć tradycyjnie decoupage stosuje się na twardych powierzchniach, można go również zastosować na tkaninie. Nakleja się motywy na tkaninę i zabezpiecza klejem do tkanin, co pozwala na personalizację ubrań, poduszek, torebek itp.

Decoupage na Szkle: Decoupage na szkle jest efektowną techniką, polegającą na zdobieniu szklanych przedmiotów, takich jak wazony, kieliszki czy lustra. Nakleja się motywy na szklaną powierzchnię i zabezpiecza je odpowiednimi lakierami lub medium do decoupage na szkle.

Decoupage na Drewnie: To jedna z najpopularniejszych technik decoupage. Nakleja się motywy na drewniane przedmioty, takie jak skrzynki, ramki czy meble. Drewno jest często poddawane wcześniejszej obróbce, takiej jak malowanie lub patynowanie, aby uzyskać interesujący efekt.

To tylko kilka przykładów technik stosowanych w decoupage. Warto eksperymentować z różnymi
materiałami, narzędziami i technikami, aby stworzyć unikalne i piękne projekty decoupage.
  • Sklep zamknięty

Sklep został tymczasowo deaktywowany, prosimy spróbować za kilka dni.