• Kategorie
  • Szukaj
  • Wykrojniki do papieru , filcu, tkanin i foamiranu

Wykrojniki do papieru to popularne narzędzie wśród scraperek i rękodzielniczek. Za pomocą wykrojników możesz wycinać ozdobne scrapki w papierze, filcu, tekturze i tkaninie. Do wycinania wzorów wykrojnikiem potrzebna jest maszynka do scrapbookingu. W naszym sklepie znajdziesz jedną z najbardziej popularnych urządzeń - tnąco - tłączącą - maszynkę Big Shot marki Sizzix

MASZYNKA DO WYKROJNIKÓW 

Aby wycinać scrapki za pomocą wykrojników potrzebujesz do tego maszynki. Do wybrou masz maszynki różnych producentów. Jedną z najpopularniejszych marek jest Sizzix i maszynka Big Shot dostępna w naszym sklepie scrapbookingowym. W naszej ofercie znajdziesz także maszynkę do scrapbookingu marki DP Craft.

WYKROJNIKI RAMKI

Ażurowe lub pełne ramki, ozdobne koronkowe serwetki oraz wykrojniki koła, kwadraty, owale gładkie lub z przeszyciami to najbardziej popularne wzory, cieszące się powodzeniem wśród polskich scraperek. Wzory te użyjesz do każdego projektu o dowolnej tematyce. Sprawdzą się także w ozdabianiu pudełek decoupage.

WYKROJNIKI BOŻE NARODZENIE

Wykrojniki świąteczne to wykrojniki do prac bożonarodzeniowych. Popularne wzory to stajenka, gwiazda betlejemska - poinsecja. Warto tu wspomnieć także o wykrojnikach zimowych, którymi ozdobisz kartki świąteczne i albumy scrapbookingowe. Popularne wzory wykrojników zimowych to śnieżynki,  bałwanek, gwiazdki, zimowe scenki. 

WYKROJNIKI WIELKANOC

Wśród wykrojników o tematyce wielkanocnej w naszym sklepie internetowym znajdziesz takie wzory jak: jajko, zając, napisy wielkanocne, gałązki i wiosenne kwiaty. 

WYKROJNIKI KOMUNIJNE

Pierwsza Komunia Święta -  w Polsce obchodzona bardzo uroczyście - to wyjątkowy czas dla dzieci i rodziców. Za pomocą wykrojników o tematyce typowo komunijnej tj kielich, hostia  i napisy komunijne oraz innych ozdobnych wzorów na przykład wyżej opisanych ramek i serwetek, przygotujesz własnoręcznie pamiątkę komunijną w różnych formach. Może to być kartka, pudełko exploding box, album na zdjęcia z Komunii, pudełko ozdobne, ramka na zdjęcie itp.

WYKROJNIKI SCRAPBOOKING JAK UŻYWAĆ

Jak już masz maszynkę do scrapbookingu i wykrojniki możesz zacząć wycinać scrapki. Połóż papier scrapowy na płytce do wycinania , na to połóż wykrojnik ostrzem do papieru, przykryj drugą płytką i wsuń do maszynki. Następnie kręć korbką przesuwając złączone płytki  tzw. “kanapkę” na drugą stronę.

WYKROJNIKI DO FILCU 

Wybrane wykrojniki do papieru możesz zastosować do wycinania wzorów w  filcu.  W tym celu wybierz pełne wykrojnik, bez ażurowych, misternych wzorów. Pełne wykrojniki to koła, kwadraty, ozdobne pełne ramki. większe napisy. 

WYKROJNIKI PUDEŁEK

Za pomocą wykrojnika pudełko szybko przygotujesz ozdobne pudełko na mały prezent i upominek. Gotowy wzór pudełka wymaga jedynie złożenie i opcjonalnie  sklejenia za pomocą kleju introligatorskiego. 

WYKROJNIKI LISTKI

Za pomocą listków wykonasz kompozycje kwiatowe na swoich kartkach okolicznościowych, albumach na zdjęciach ,ramkach. Listki możesz wycinanć w papierze scrapowym, kartonie, brystolu a nawet w piance foamiran.

WYKROJNIKI CYFRY

Wykrojnik cyfry to jedne z najbardziej praktycznych wykrojników do scrapbookingu, Dzięki temu wykrojnikowi szybko i przyjemnie wykonasz personalizowaną kartkę z datą urodzin, kartkę na ślub z data ślubu , metryczkę dla dziecka z datą narodzin, wagą dziecka i wzrostem, kartkę na osiemnastkę z cyfrą 18 oraz wiele innych projektów , cokolwiek przyjdzie Ci do głowy.

 

WYKROJNIKI AŻUROWE

Pod wykrojników ażurowych znajdziesz w naszym sklepie przede wszystkie wykrojniki w formie serwetek, ramek , borderów, narożników czy nawet teł. Wykrojniki ażurowe to misterne, finezyjne wzory, które dodadzą uroku każdej Twojej pracy. Jedynym minusem tego typu wykrojników jest to, że wyciągnięcie papierowego scrapka czasem wymaga cierpliwości. Aby ułatwić sobie to zadanie przekręć wykrojnik przez maszynkę kilkukrotnie, dodaj dodatkową kartkę papieru aby zwiększyć docisk maszynki oraz użyj igły , szpilki lub profesjonalnej igły do wykrojników.