• Categories
  • Search
  • Manufacturer - Powertex - utwardzanie tkanin

Powertex to utwardzacz do tkanin oraz innych materiałów chłonnych, takich jak papier, karton, czy skóra. Sprawdzi się także w połączeniu z ceramiką, betonem, kamieniem oraz piaskiem. Powertex jest produktem zupełnie bezpiecznym dla środowiska oraz człowieka. Nie ma obaw przed stosowaniem go przez dzieci.


Jak używać Powertex? Istnieją dwa sposoby. Pierwszym jest zanurzenie tkaniny w Powertex, następnie dokładne jej wykręcenie i odsączenie nadmiaru płynu. Teraz materiał jest gotowy, by nałożyć go na figurę lub rzeźbę. Produkt możesz zaaplikować na tkaninę także przy użyciu akcesoriów np. pędzla. Materiał pozostaje plastyczny przez kilka godzin od momentu nałożenia Powertex, w tym czasie możesz dowolnie modelować tkaninę.


Powertex daje nam możliwość własnoręcznego przygotowania rzeźby, obrazu, a także rękodzieła artystycznego. Samodzielnie możesz wykonać biżuterię lub bożonarodzeniowe dekoracje, a także ozdoby do własnego ogrodu.

Jakie rodzaje Powertex znajdziesz w naszym sklepie? 

Produkt występuje w dwóch wariantach wagowych - 0,5 oraz 5kg. Dostępne są także różne kolory tego produktu m.in. kość słoniowa, czerń, czy brąz.


Kiedy materiał zyska trwałość? 

Po kilku godzinach tworzywo pokryte Powertex wysycha. Wówczas warto zaaplikować dodatkową warstwę lakieru, aby maksymalnie zabezpieczyć materiał przed ewentualną deformacją. Jest to istotne, gdy docelowo planujemy wystawić np. rzeźbę na zewnątrz. Utwardzacze, mimo że wyschnięte, pozostawiają właściwości termoplastyczne. Dlatego wysoka temperatura może doprowadzić do deformacji naszej pracy. Pełne utrwalenie i utwardzenie zyskujemy po około 10-14 dniach schnięcia.


Jakie produkty uzupełniające warto połączyć z Powertex? 

Patyna Bister - to produkt używany do wykończenia prac przygotowanych przy pomocy Powertex, pozwoli stworzyć cieniowanie barw. Wygodna butelka z atomizerem pozwala na łatwą aplikację produktu.

Stone Art to proszek celulozowy, dzięki któremu możesz tworzyć efekty specjalne np. muszli, czy kamienia.

Easy 3D Flex jest proszkiem, który w połączeniu z Powertex pozwala uzyskać efekty 3D na rzeźbach i obrazach.